Logo-main-dark-samo
Logotyp LS Estate.

BLOG

Home staging krok po kroku

Home staging krok po kroku

Home staging może sprawić, że z pozoru nawet mało atrakcyjny lokal w rezultacie kilku zabiegów istotnie zmieni swoje oblicze, a potencjalni kupujący będą gotowi nabyć go za większą kwotę. Na czym dokładnie polega home staging? Kim jest home stager i jak wygląda jego praca? Wszystkiego dowiecie się z naszego blogowego wpisu.

Home staging – mity i plotki

Z home stagingiem jest trochę jak z korzystaniem z pomocy biura nieruchomości.Wielu twierdzi, że to zbędna usługa, ponieważ sprzedaż nieruchomości wydaje się prosta. Co jest tego powodem? Prawdopodobnie wynika to z niewiedzy na temat rynku nieruchomości i mechanizmów sprzedaży. Na szczęście trendy się zmieniają i coraz więcej osób chcących zbyć nieruchomość na atrakcyjnych warunkach korzysta z usług ekspertów, którzy drobnymi zabiegami wpływają na podniesienie wartości lokalu.

Dlaczego?

Bo ludzie zazwyczaj kupują wzrokiem. Trudno się temu dziwić, ponieważ taka już nasza natura. W przeciwieństwie do innych ssaków, ludzie mają również potrzeby wynikające z tzw. „gustu”. Niegdyś nasi przodkowie zdobili swoje chaty pokryte strzechą, dwory czy zamkowe komnaty. Przez lata nasza cywilizacja gwałtownie się rozwinęła. Chociaż obecne latamy w kosmos, potrzeba zaspokojenia własnych pragnień estetycznych jednak pozostała. Dziś my dbamy o wystrój naszych domów, mieszkań i apartamentów.

Z własnego doświadczenia wnioskujemy, że nawet kosmetyczne zmiany istotnie wpływają na pozytywne reakcje kupujących. W swojej karierze mieliśmy co najmniej kilka sytuacji, w których po zastosowaniu home stagingu lokal niecieszący się wcześniej dużą uwagą z miejsca zdobywał zainteresowanie klientów.

Jak to działa? Zacznijmy od początku…

Na czym polega home staging?

Home staging – definicja

Reasumując – home staging to przygotowanie nieruchomości do sprzedaży lub wynajmu. Celem działania jest zaaranżowanie wnętrza tak, aby jeszcze bardziej uwydatnić jego atuty oraz zainteresować poszukiwaczy nieruchomość i przyspieszyć sprzedaż lub wynajem za możliwie najwyższą kwotę.

Badania przeprowadzone w USA pokazują, że w rezultacie home stagingu skraca się czas poszukiwania nabywcy (średnio o 40%). Home staging przekłada się także na wzrost realnej wartości nieruchomości nawet o 10%.
Od razu podkreślamy – home staging to bezsprzecznie działanie niskobudżetowe.  Niekiedy da się je wykonać podczas, gdy domownicy pójdą na spacer.

W przeciwieństwie do remontu, (chociaż i takie usługi świadczymy) home staging nie wymaga tylu nakładów pracy. Czasem taka prozaiczna czynność, jak pozbycie się jednego mebla czy zmiana aranżacji wnętrza, na koniec skutkuje podniesieniem wartości mieszkania. Usunięcie usterek też istotnie działa na naszą korzyść. W skrajnych przypadkach konieczne może okazać się nawet odmalowanie wnętrza.

Osobę świadczącą usługi z zakresu home stagingu określa się home stagerem. Home stager powinien być multifunkcyjny i kreatywny ze względu na fakt, że zakres jego działań ogranicza budżet klienta.

Dobry home stager potrafi nadać nieruchomości atrakcyjności bazując na elementach już dostępnych w lokalu. W pewnych sytuacjach wystarczy zmienić obrus na stole, pozbyć się starych zasłon czy postawić kwiatek.

Niekiedy właścicielom powierzonych nam nieruchomości ich wnętrza opatrzyły się już na tyle, że nie dostrzegają tkwiącego w nich potencjału – mówi Joanna Świaniewicz, nasza agentka – Wydaje im się, że nic się już nie da zrobić bez generalnego remontu. Wtedy wkraczamy my i odczarowujemy odbiór mieszkania.

Zakres zadań home staging:

  • Konsultacja
  • Identyfikacja klienta docelowego
  • Kalkulacje
  • Odgracanie
  • Depersonalizacja
  • Naprawy i odświeżanie nieruchomości
  • Organizacja zamówień i transportu
  • Sprzątanie
  • Stylizacja i dekorowanie
  • Marketing

Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, aby dokonać większych zmian. Przede wszystkim jest to kwestią ustaleń na linii home stager – klient.

W internecie bez problemu znajdziesz oferty home stagerów. Koszt konsultacji jest dość niski, jednak należy pamiętać, że w ramach najtańszych pakietów ekspert co najwyżej udzieli nam wskazówek. Wykonanie przez niego pracy w naszym imieniu, będzie wiązało się z dodatkowymi kosztami.

Dlatego o home stanging warto zapytać w biurze nieruchomości. Uprzedzając ewentualne pytania: Tak, mamy taką usługę!

 

Home stanging by LS Estate

Konkludując – home staging by LS Estate dla naszych Klientów jest dostępny za darmo. Wystarczy podpisać z nami umowę pośrednictwa w sprzedaży na wyłączność. Wówczas zajmiemy się należycie adaptacją Twojego mieszkania pod sprzedaż. W rezultacie zwiększymy jego atrakcyjność!
Godnym uwagi jest fakt, że mamy nawet swój magazyn dodatków dostosowanych do każdego wnętrza. Przede wszystkim zaufaj ekspertom! Kończąc dodamy – stoi za nami doświadczenie.