Logo-main-dark-samo
Logotyp LS Estate.

BLOG

Agent nieruchomości znajdzie Ci mieszkanie

Agent nieruchomości znajdzie Ci mieszkanie

Agent nieruchomości to profesja, którą kojarzymy głównie ze sprzedażą mieszkań, apartamentów czy lokali. Osoby chcące kupić własne „M” również mogą skorzystać z pomocy doradcy nieruchomości, który ułatwi przejście przez cały proces i pomoże w „dopięciu” transakcji na ostatni guzik. Co warte uwagi, taka współpraca może się finalnie okazać tańsza niż zakup mieszkania samodzielnie. Dlaczego? Zapraszamy do lektury.

 

1. Oszczędność czasu

Agent nieruchomości pozwoli zaoszczędzić Twój czas, gdyż większość czynności związanych ze znalezieniem nieruchomości spadnie na niego. Oczywiście, nawet najlepszemu fachowcowi należy poświęcić dłuższą chwilę, aby przekazać swoje oczekiwania.

Agent nieruchomości sprawdzi stan prawny obiektów będących w naszym kręgu zainteresowań. Wie kogo i o co zapytać, aby jego zleceniodawca nie zaliczył bardzo kosztownej wpadki. Zamiast odbijać się od drzwi urzędów w celu sprawdzenia dokumentacji, lepiej zlecić to fachowcowi.

Co istotne, pośrednicy nieruchomości i agenci współpracują ze sobą – a co za tym idzie – mają lepszy przepływ informacji oraz ofert. Czas, w którym znajdziemy wymarzone mieszkanie, apartament czy dom może się dzięki temu znacząco skrócić.

2. Agent nieruchomości i bezpieczeństwo

Jak już wspominaliśmy kilka zdań wcześniej – agent nieruchomości wie, gdzie szukać informacji. Absolutne „must have” każdego doradcy nieruchomości to znajomość sposobów na uzyskiwanie wglądu do ksiąg wieczystych. O nich się tak naprawdę wszystko zaczyna. Czytanie zapisów w KW to również przydatna umiejętność, który każdy agent doradca nieruchomości posiada.

Doświadczony agent, chociaż zazwyczaj ubrany elegancko, wie też, na co zwrócić uwagę podczas fizycznych oględzin mieszkania. Wie, o co zapytać sprzedającego, które elementy lokalu dokładnie sprawdzić. Czasem pod świeżą farbą kryją się niespodzianki widoczne jedynie dla czujnych źrenic fachowców.

Agenci nieruchomości LS Estate.

3. Pomoc z formalnościami

Kupno mieszkania to nie zakup lizaka. Za taką transakcją idą zobowiązania i formalności, których musisz dopełnić. Zamiast brać urlop w pracy i biegać po różnych departamentach miejskich urzędów lepiej zlecić to agentowi. Zajmie mu to mniej czasu, a i efekty zapewne będą o wiele lepsze.

W końcu dobry agent ma za sobą wiele transakcji i wie, jak radzić sobie z „papierkową robotą”. Zapewne posiada też wiedzę na temat opłat czy podatków.

4. Agent nieruchomości i negocjowanie ceny

Nie znasz się na negocjacjach? Agent nieruchomości umiejętność negocjacji ma we krwi. Dzięki pomocy agenta może okazać się, że mimo konieczności uiszczenia mu stosownego wynagrodzenia, zakup naszego “M” będzie tańszy niż pierwotnie zakładaliśmy. Dlaczego? To się nazywa sztuką negocjacji.

Nasi doradcy nieruchomości zawsze służą pomocą. Jeśli nie masz czasu na szukanie mieszkania w Warszawie, skontaktuj się z nami. Chętnie w tym pomożemy! Dane kontaktowe naszych doradców nieruchomości znajdziesz w zakładce Zespół. Możesz skontaktować się z nami m.in. przez naszą stronę na Facebooku.