Logo-main-dark-samo
Logotyp LS Estate.

LS ESTATE INTERNATIONAL

UKRAINA

24 lutego 2022. Ta data już teraz wryła się w pamięci milionów mieszkańców Europy Środkowo-Wschodniej. Po 24.02.2022 nasz świat zmienił się bezpowrotnie.

W takich realiach atrakcyjność rynku nieruchomości na Ukrainie gwałtownie spadła. Chociaż kraj ten może pochwalić się wielomilionową populacją, zabytkową architekturą i pięknymi aglomeracjami, to obecnie inwestowanie w zakup apartamentu, domu czy innego lokalu na Ukrainie wiąże się z dużym ryzykiem.
Wiążą się z nim obawy o wynik konfliktu. Jak pokazują przykłady, Rosjanie skutecznie ostrzeliwują również infrastrukturę cywilną daleko od linii frontu. Niszczą poprzez ostrzał zarówno wieżowce, jak i domy wolnostojące w różnych regionach kraju.
Uwarunkowania sprawiają, że ukraiński rynek nieruchomości dopadł kryzys. Inwestorzy nie chcą podejmować ryzyka zakupu nieruchomości, których przyszłość stoi pod znakiem zapytania.
Od pierwszych dni konfliktu angażujemy się w pomoc uchodźcom z Ukrainy na różnych płaszczyznach. W naszym biurze zatrudniamy obecnie dwie agentki nieruchomości. Tatiana i Marina w przeszłości z sukcesami działały w Kijowie.
Mimo wojny, życie milionów Ukraińców toczy się dalej. Wychodząc naprzeciw potrzebom ukraińskich inwestorów, a także tych, którzy zdecydowali przeprowadzić się do Polski, oferujemy pomoc w zakupie mieszkań.
Warszawa zdjęcie główne.
Zakup nieruchomości w Polsce jest dla Ukraińców jednym z najbezpieczniejszych sposobów zabezpieczenia środków przed inflacją. W przypadku nabycia nieruchomości pod wynajem, jest to też świetny sposób na uzyskanie wymiernego dochodu.
Kupno mieszkań w Polsce przez Ukraińców nie jest zjawiskiem nowym. W niektórych przypadkach zakup nieruchomości przez obywatela Ukrainy wymaga dodatkowego zezwolenia Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji. Tyczy się to szczególnie nieruchomości z rynku pierwotnego.
Misją naszego biura nieruchomości jest pomoc w zakupie mieszkania w Polsce. Pomagamy na każdym etapie inwestycji – począwszy od znalezienia obiektu, po finalizację transakcji i formalności z nią związanych.
Obywatelom Ukrainy kupującym mieszkania w celu najmu, pomagamy również w prowadzeniu działalności w Polsce.
Naszym Klientom zapewniamy pełne wsparcie prawne. Nasz polsko-ukraiński zespół specjalistów do spraw nieruchomości specjalizuje się w kompleksowej pomocy przy zakupie nieruchomości. Nasi klienci poza wsparciem prawnym mogą liczyć również na pomoc w remoncie, aranżacji wnętrza czy znalezieniu najemców.
Dokładamy wszelkich starań, aby poziom naszej obsługi spełniał najwyższe standardy. Najlepszym dowodem jakości wykonywanej przez nas pracy są rekomendacje tych, którzy dotychczas korzystali z naszych usług.

Ty również możesz znaleźć się w tym gronie i cieszyć się własną nieruchomością. Zapraszamy do współpracy.

Masz pytania? Skontaktuj się z nami.